Zorunlu Karayolu Taşımacılık Mali Sorumluluk Sigortası

zorunlu-karayolu-tasimacilik-mali-sorumluluk-sigortasi

Zorunlu Karayolu Taşımacılık Mali Sorumluluk Sigortası

Karayolu ile taşımacılık esnasında geçmiş dönemlerde kişilerin herhangi bir şekilde güvence altında olması gibi bir ihtimal bulunmuyordu. Böyle olunca da insanlar meydana gelebilecek olan sorunlara karşılık yalnızca kendi kendilerine sahip oldukları sigorta poliçeleri ile güvence altına alınmış oluyorlardı. Ancak daha sonrasında bu konuda çok ciddi çalışmalar yapılmaya başlandı. Yolcu güvenliğinin ön plana çıkartılmaya başlaması ile birlikte ise artık insanlar bu konuda hiç olmadığı kadar fazla seçeneğe sahipler.

Zorunlu karayolu taşımacılık mali sorumluluk sigortası ile birlikte kara yolları ile yapılacak olan yolculuklar esnasında oluşabilecek olan olumsuz durumlara karşı yolcular ciddi anlamda güvence altına alınmış oluyorlar.

2003 yılında yürürlüğe giren ve STN Sigorta bünyesinde yapılmakta olan çalışmaların sonrasında ise artık motorlu taşıt ile seyahat edecek olan yolcular molalar ve duraklamalar dahil, kalktıktan varacağı yere kadar geçecek olan süre zarfında oluşabilecek olan bir kazanın sonrasında bedeni zararın giderilmesi adına gerekli olan çalışmalar yapılacaktır. Şimdilerde karayolu taşımacılığı yapan her şirketin, otobüsler ile yapılacak olan yolculuklar esnasında yalnızca yolcuları değil şoför ve yardımcıları da yine aynı sigorta ile koruma altına alınmış olacaktır. Poliçe ile alakalı belirlenecek olan detayların sonrasında yolcuların ve aracı kullanan kişiler için yapılacak poliçeler ile birlikte maddi zararlar kendini gösterdiği zaman bunun en iyi şekilde giderilmesi gerekmektedir.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Her türlü soru, görüş ve iş birliği talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin…

İşlerinde uzmanlar, deneyimliler ve hepsinden önemlisi çok hızlı destek ve çözüm sağlayan müthiş bir ekipleri var.

logo-perla
Anıl Aktan
, Perla Cam

Ferdi Kaza Sigortaları ile ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz ?