Yeşil Kart Sigortası

yeşil kart sigortası

Yeşil Kart Sigortası

Yurtdışına gidecek olan insanların akıllarına takılan soruların başında, bu ülkelerde başlarına gelebilecek olan zararları nasıl giderebileceği gelmektedir. Çünkü aynı sorunlar Türkiye’de olsa yapması gereken işlemlerin neler olduğunu pek çok kişi tarafından bilinecektir. Ancak farklı bir ülkeye gidildiği zaman kendini gösterebilecek olan durumlara karşı neler yapılması gerektiği ile alakalı o ülkelerin kanunlarının çok iyi bir şekilde bilinmesi gerekmektedir.

Halbuki yeşil kart sigortası ile birlikte bu durumda çok ciddi değişimler kendini göstermeye başlamış oldu. Özellikle de araç sahipleri STN Sigorta bünyesindeki bu sigortadan yararlandıkları zaman yurtdışı seyahatlerini çok daha keyifli bir şekilde geçirmiş olacaklar.

 

yeşil kart için yurt dışıYaptırılacak olan yeşil kart sigortası sayesinde kişiler yurtdışında karşı karşıya kalabilecekleri maddi zararlara karşılık poliçelerin dahilinde korunma altına alınmış olacaklardır. Ancak yeşil kart sigortası yaptırmak isteyen kişilerin öncelikli olarak dikkat etmeleri gereken şeylerin başında gidecekleri ülkenin bu sigorta dahilinde olup olmadığıdır. Çünkü bazı ülkeler, bu konuda anlaşmaların yapılmamasından ötürü kapsam dahilinde değildir. Böyle olunca sigorta yaptırılsa dahi geçerli olmayacaktır. Bu ülkelerin hangileri olduğunun belirlenmesinden sonra ise artık sıra teminatları belirlemeye gelecektir. Sigorta şirketi ile yapılacak olan görüşmeler sonrasında ise kısa bir süre içerisinde poliçe hazırlanacaktır. Poliçenin hazırlanması sonrasında gidilecek olan ülkelerde kendini gösterecek olan sorunların giderilmesi için ilgili ülke ve sigorta şirketi arasında yapılacak çalışmalar ile de kişilerin mağduriyetleri giderilmiş olacaktır.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Her türlü soru, görüş ve iş birliği talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin…

İşlerinde uzmanlar, deneyimliler ve hepsinden önemlisi çok hızlı destek ve çözüm sağlayan müthiş bir ekipleri var.

logo-perla
Anıl Aktan
, Perla Cam

Ferdi Kaza Sigortaları ile ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz ?