Yurt içi ve Yurt Dışı Alacak Sigortası

Yurt içi ve Yurt Dışı Alacak Sigortası

Ticari faaliyetlerde bulunan kişilerin en fazla zorlandıkları konuların başında meydana gelebilecek olan sorunlardır. Bunun nedeni ise sorunların ortaya çıkartacağı olumsuz durumların karşısında telafisi güç pek çok farklı sorun çıkabilecektir. Şimdilerde ise bu konudaki sorunların giderilmesi adına yurt içi ve yurt dışı alacak sigortası devreye girmekte.

STN Sigorta bünyesinde yapılmakta olan çalışmalar sayesinde artık poliçe üzerinden kararlaştırılmış olan kredili hizmet ve kredili satış işlemlerinde alıcılardan ötürü ortaya çıkabilecek olan pek çok farklı konuya ait mağduriyetlerin en iyi şekilde giderilmesi hedeflenmektedir. Bu aşamada önemli olan şey, poliçedeki detayların mümkün olan en doğru şekilde belirlenmesidir.

borc-alacakAlıcının iflas ettiğini ilan etmesi, alıcı olan tarafın tüzel kişi olmasından dolayı borçları ödeyememesinden ötürü hakkında ilgili makamlarca tasfiye kararının çıkmış olması, borçların ödenmesi konusunda acze düşüldüğünün belgelenmesi durumu ya da var olan bu durumun yurt içi ve yurt dışı alacak sigortası yaptıran sigortacının kanıtlamasının sonrasındaki icra takibinin sonuca ulaşmaması, borçların ödenmesi ile alakalı yetkili merciler tarafından bütün alacaklıları bağlayacak tarzda kısıtlayıcı bir kararın alınması sonrasında gerekli olan işlemler hızlıca yapılacaktır. Ayrıca gerek yurt içinde gerekse yurtdışında yapılmış olan satışların bedellerinin tamamının ya da bir kısmının alınamamasından ötürü ortaya çıkan maddi zararlar da yine aynı sigorta kapsamına dahil edilebilerek sorunlar ile alakalı teminat alınabilmektedir.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Her türlü soru, görüş ve iş birliği talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin…

İşlerinde uzmanlar, deneyimliler ve hepsinden önemlisi çok hızlı destek ve çözüm sağlayan müthiş bir ekipleri var.

logo-perla
Anıl Aktan
, Perla Cam

Ferdi Kaza Sigortaları ile ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz ?