Sanat Eserleri Sigortası

sanat eserleri sigortası 1

Sanat Eserleri Sigortası

Birçok kişinin bu konuda tam olarak bilgisi olmasa da sanat eserleri sigortası özellikle de müzelerin ya da evinde sanat eserleri  bulunan kişilerin hakkında oldukça ciddi şekilde araştırmalarda bulunduğu sigortalardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Çükü sanat eserleri yalnızca maddi anlamda bir güce sahip parçalar değildir. Aynı zamanda tarihi anlamda oldukça büyük öneme sahip parçalar bulunmaktadır

Bundan dolayı da geçmişten günümüze pek çok suç örgütü bu tarz sanat eserlerini çalmak adına çalışmalarda bulunurlar. Ülkemizde bu konudaki çalışmaların yetersiz kalmasından ötürü de insanların mümkün olduğu kadar sanat eserlerini kendi kendilerine korumaları gerekebilmektedir.

Geçmiş zamanlarda bu konu ile alakalı çok fazla çalışma yapılmamış olsa da şimdilerde artık sanat eserleri sigortası konusunda STN Sigorta bünyesinde oldukça ciddi çalışmalar yapılmaktadır. Sanat eserleri sigortasında değişkenler oldukça fazladır. Eserlerin saklandığı yer, sanat eserlerinin konusunda uzman kişiler tarafından değerlerinin belirlenmesi gibi etkenlerden sonra poliçe hazırlanacaktır. Bu sigorta türü genel olarak ayrıntılarına en çok dikkat edilmesi gereken sigorta türleri içerisinde kendine yer bulmaktadır. Yapılacak olan en ufak bir hata sonrasında ortaya çıkabilecek olan sorunlar karşısında yaptırılmış sigorta ne yazık ki insanların isteklerini tam olarak karşılamayacak ve istenilmiş yüksek verim elde edilemeyecektir. Bunu engellemek adına sigorta şirketi ile doğru bir şekilde iletişime geçmek çok büyük bir öneme sahiptir.

üvende olun.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Her türlü soru, görüş ve iş birliği talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin…

İşlerinde uzmanlar, deneyimliler ve hepsinden önemlisi çok hızlı destek ve çözüm sağlayan müthiş bir ekipleri var.

logo-perla
Anıl Aktan
, Perla Cam

Ferdi Kaza Sigortaları ile ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz ?