Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

tamamlayici-saglik-sigortasi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

İnsanların büyük bir kısmının en fazla zorlandığı konuların başında sağlıklarına ne zaman zarar geleceğini bilememesi gelmekte. Böyle olunca da hiç umulmadık bir anda kendini gösterebilecek olan sorunlar karşısında yapılacak olan tedavi sürecinde kişiler oldukça ciddi maliyetler ödemek zorunda kalabilecekler. Bazı kişiler rahatsızlıkları ortaya çıktığı zaman devlet hastanesine gitmeyi tercih ediyorlar

Ancak hem sıranın çok olması hem de kimi zaman istenilen tedavinin burada tam olarak verilememesinden ötürü özel hastanede tedavi olmak isteyen kişilerin sayısında oldukça ciddi bir artış kendini göstermeye başladı. Fakat her seferinde özel hastaneye gitmek istemenin sonrasında ortaya çıkacak masraflar pek çok kişinin karşılayamayacağı seviyelerde olabiliyor.

Şimdilerde ise insanlar bu konuda sigorta şirketlerinin onlara sunmuş oldukları sigorta poliçelerini ayrıntılı şekilde inceliyor ve daha sonrasında tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırıyorlar. Düşünülenin aksine sağlık sigortasından yararlanmak için Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesindeki sigortanın iptal edilmesine gerek kalmamaktadır. İki sigorta ile alakalı ödemeler de yine sorunsuzca yapılabilecektir. Fakat tamamlayıcı sağlık sigortası konusunda insanların akıllarında kalan en büyük sorunlardan biri primlerinin çok yüksek olacağının düşünülmesi gelmekte. Son dönemlerde sigorta şirketlerinin yapmakta olduğu çalışmalar neticesinde artık oldukça uygun fiyatlara yapılacak olan prim ödemeleri ile birlikte istenilen poliçeler hazırlatılmış olacaktır. Almanya, Fransa gibi Avrupa ülkelerinde çok uzun yıllardır kullanılmakta olan bu sigorta türünün Türkiye’de de kullanılmaya başlanmasından sonra artık anlaşmalı özel hastanelerde pek çok farklı tedavi oldukça rahat bir şekilde yaptırılmaya başlanmış olacaktır.

 

İnsanlar genel olarak tamamlayıcı sağlık sigortasına yalnızca klasik tarzdaki tedavilerin dahil olduğunu düşünüyorlar. Ancak bu sigorta türünde insanlar iki farklı teminat türü içerisinden seçimlerini yapabilecekler. Yatarak tedavi teminatında doktorun ilgili hastalık ile alakalı hazırlayacağı ayrıntılı rapor sonrasında sigortanın başlamış olduğu tarihten itibaren meydana gelen her türlü müdahale tamamlayıcı sağlık sigortası dahilinde karşılanacaktır. Ayakta tedavide ise fizik tedavi başta olmak üzere pek çok farklı tedavi yıllık olarak belirli sayılarda karşılanmaktadır. İsteyen kişiler ise hem yatarak hem de ayakta tedavi teminatını satın alabilecektir.

 

Son zamanlarda meydana gelen gelişmeler sonrasında ise geçmiş dönemlerde tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yer almayan farklı sağlık hizmetler de bu sigorta bünyesinde alınabilmektedir. Bunların başında ise tüp bebek tedavileri gelmekte. Çok yüksek ücretlere yapılmakta olan tüp bebek hizmetleri artık tamamlayıcı sigorta ile yapılabilecektir. Ayrıca doğum ile alakalı hizmetler de yine bu sigorta bünyesinde teminat altına alınmakta. Üstelik aileler doğum için bekleme süresi gibi detaylar ile karşı karşıya kalmamış olacaktır. Doğum ya da tüp bebek hizmetlerinden yararlanmak istenildiği zaman bunun mutlaka sigorta poliçesi içerisinde yer aldığından emin olunması gerekmektedir. Böylece en uygun poliçeler ile birlikte istenilen hastanede gerekli olan tedavi ve doğum işlemleri gerçekleştirilmiş olacaktır.

 

Bunlarla birlikte tamamlayıcı sağlık sigortası bünyesinde sünnet giderleri de karşılanmaktadır. Böylece çocuğu için yaptıracağı operasyonunu en iyi hastanede yaptırmak isteyen ancak bu konuda yüksek ücretler ödeyemeyeceğini düşünen herkes ödeyeceği tamamlayıcı sağlık sigortası primleri ile birlikte bu operasyonu yaptırabilecektir. Daha öncesinde tamamlayıcı sağlık sigortası ile alakalı herhangi bir çalışma yaptırmamış olan kişiler, isteklerini tam anlamıyla sağlayacağını düşündüğü uygun fiyatlı sağlık sigortası ile alakalı incelemelerini yaptıktan sonra oldukça kısa bir süre içerisinde sigorta poliçesini yaptırmış olacaktır. Sigorta poliçesinin sorunsuzca yaptırılması için istenilen bilgilerin verilmesi yeterli olacağından isteyen herkes istediği zaman kendi ya da sevdikleri için poliçeyi satın alabilecektir.

de olun.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Her türlü soru, görüş ve iş birliği talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin…

İşlerinde uzmanlar, deneyimliler ve hepsinden önemlisi çok hızlı destek ve çözüm sağlayan müthiş bir ekipleri var.

logo-perla
Anıl Aktan
, Perla Cam

Ferdi Kaza Sigortaları ile ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz ?