Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Almalıyım?

tamamlayici-saglik-sigortasi

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Almalıyım?

Sağlık sigortası günümüzde pek çok farklı kişinin hakkında ciddi anlamda araştırmalar yaptıkları konulardan bir tanesi. Çünkü sağlık konusunda ne zaman insanların yardıma ihtiyaç duyacakları hiç belli olmamaktadır. Bu tarz durumun meydana gelmesi durumunda ise ödenmesi gerekecek olan bedeller tahmin edilenden çok daha yüksek olabilir. Bunun olmasını engellemek isteyen kişiler ise artık birbirinden farklı poliçeleri inceledikten sonra onlara sunulmuş olan sağlık sigortaları arasından seçimlerini yapıyorlar. Fakat sağlık sigortaları her ne kadar geniş kapsamlı olsa da kimi durumlarda sağlık sigortası devreye girememekte. Yani kişiler büyük bir istekle sağlık sigortasını yaptırmış olsalar dahi tedavi için kimi zaman ek ücret ödemek zorunda kalabiliyor. Böylesi durumların olmaması adına ise artık devreye tamamlayıcı sağlık sigortası giriyor.

Geçmişte her ne kadar hakkında çok fazla bilgi sahibi olunamasa da tamamlayıcı sağlık sigortası günümüzde STN Sigorta bünyesinde yer alıp insanların hakkında en fazla araştırma yaptığı konulardan bir tanesi. Ancak buna rağmen hala bu konu ile alakalı tam olarak bilgi sahibi olamayan insanlar bulunmakta. Dolayısıyla böylesi durumların önüne geçilmesi adına klasik tarzdaki sağlık sigortası poliçelerinin yanı sıra tamamlayıcısı sağlık sigortalarını da inceliyorlar. Son dönemlerde bu sigortanın böylesine ön plana çıkmasındaki en büyük etkenlerden biri ise hiç şüphesiz ki özel hastanelerin kullanımındaki artış.

Özel hastanelerin kullanımın artması sonrasında ise hasta olan kişilerin ödemeleri gereken fark ücretleri de ciddi oranlarda artış gösteriyor. Dolayısıyla insanlar da bir taraftan özel hastanede tedavi görmek isterlerken diğer bir taraftan ise oldukça ciddi ücretler ödemek zorunda kalıyorlar. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile birlikte ise artık bu durumda oldukça ciddi değişimler kendini göstermeye başladı. Bu sigorta ile birlikte ise sigortanın başlamasından itibaren kendini gösterecek olan hastalıklar ile alakalı muayene, tetkik ve tedavi giderler; poliçede belirlenecek olan teminatlar dahilinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için karşılanmaktadır. Şimdilerde bu sigorta dahilinde iki farklı teminat planı kendini göstermektedir.  Dolayısıyla bunlar incelenerek sigorta dahilinde nelerin yapılabileceği konusunda net fikirler de elde edilmiş olacaktır.

 

Genel olarak tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamındaki yatışlı tedavi teminatları içerisinde diyaliz, radyoterapi, kemoterapi, küçük müdahaleler, oda – yemek – refakatçi güvencesi, ameliyat ve yoğun bakım çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Yatışsız olan tedavi teminatlarında yer alan fizik tedavisi ise yıllık olarak 30 seans ile sınırlandırılmaktadır. Tanı giderleri, doktor muayenesi de yılda 9 kere sınırlandırılarak paket içerisinde yer almaktadır. Böylece insanlar artık yalnızca kendileri için değil sevdikleri için de birbirinden farklı tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerini hazırlatabiliyorlar. Tamamlayıcı sağlık sigortasının pek çok farklı avantajı insanlara sunmasından dolayı artık pek çok kişi oldukça uygun fiyatlara tam anlamıyla istemiş oldukları sağlık hizmetini alma imkanına da erişmiş oluyorlar.

 

Son dönemlerde ise tamamlayıcı sağlık sigortası tüp bebek konusunda da oldukça ciddi çalışmaların gerçekleşmesini sağlamakta. Böylece çiftler STN Sigorta bünyesinde yaptıracakları bu sigorta türü ile birlikte sorun yaşamadan diledikleri gibi bu sigorta türünün onlara vermiş olduğu hizmetlerden yararlanmış olacaklardır. Bununla birlikte sünnet giderleri de tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında işleme alınan çalışmalar arasında yer almakta. Özel hastanede mümkün olan en iyi hizmeti almak isteyen ancak bu konuda ne tür çalışmaların yapılması gerektiğini, bu hizmetlerin yüksek ücretli olacağını düşünüp vazgeçmek isteyen insanlar da oldukça basit bir şekilde tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında diledikleri şekilde hizmetleri elde edebilecek ve böylece artık sağlıklarına da istedikleri özeni göstermiş olacaklardır.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Her türlü soru, görüş ve iş birliği talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin…

İşlerinde uzmanlar, deneyimliler ve hepsinden önemlisi çok hızlı destek ve çözüm sağlayan müthiş bir ekipleri var.

logo-perla
Anıl Aktan
, Perla Cam

Ferdi Kaza Sigortaları ile ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz ?