İnşaat All Risk Sigortası ve Proje Güvenliği

excavators-1212472_1920

İnşaat All Risk Sigortası ve Proje Güvenliği

İnşaatlar esnasında her ne kadar önlem alınsa da hiç tahmin edilmeyen sorunlar umulmayan anda ortaya çıkabilmektedir. Doğal felaketler, teknik aksaklıklar ya da insan kaynaklı kayıplar mali zarara neden olmakta; yaşanan olumsuzluklar tesisin teslim süresini geciktirmekte ve bu durum mali kaybı daha da artırmaktadır. İnşaat firmaları bu şartlarda ortaya çıkabilecek zararları gidermek adına her türlü işlemi en kısa zamanda gerçekleştirerek gecikmeyi ve zararı en aza indirmek durumundadır. Sigorta anlaşmaları bu konunda en fazla başvurulan çözüm olsa da şirketlerin tüm sorunları dikkate alarak hazırlattıkları çok sayıda sigorta poliçesi zararların giderilmesini zorlaştırmakta, daha büyük sıkıntılara neden olmaktadır. Satın alınan farklı sigorta poliçelerinin maliyeti artırması da şirketleri zora sokan durumlar arasında yer alır. Ancak inşaat all risk sigortası ile birlikte bu sorun ortadan kalkmakta ve proje garanti altına alınmaktadır.

İnşaatın temelinin atıldığı günden teslim tarihine kadar STN Sigorta bünyesinde yapılan inşaat all risk sigortası ile poliçeye dahil edilen proje alanında ve koşullarda yaşanan sorunlar, meydana gelen hasarların giderilmesi teminat altına alınabilmektedir.


Ek teminatlar da firma sahiplerinin isteği doğrultusunda poliçeye eklenebilmekte; bu sayede inşaat sahasında meydana gelebilecek tüm sorunlar için gerekli çözümler üretilebilmektedir. Bu poliçelerin geniş bir yelpazeyi kapsaması firmaların sigorta harcamalarındaki mali yükünü azaltmakta ve zaman kaybını engellemektedir. Firmamız başvuranların isteklerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak amaca uygun sigorta anlaşmasını mümkün kılmaktadır.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Her türlü soru, görüş ve iş birliği talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin…

İşlerinde uzmanlar, deneyimliler ve hepsinden önemlisi çok hızlı destek ve çözüm sağlayan müthiş bir ekipleri var.

logo-perla
Anıl Aktan
, Perla Cam

Ferdi Kaza Sigortaları ile ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz ?