Bireysel Sağlık Sigortaları

bireysel-saglik

Bireysel Sağlık Sigortaları

Bir insan için en önemli varlık, sağlıktır. Bu dünyada huzurlu bir şekilde yaşayabilmenin ilk şartı sağlık ve sıhhattir. Sağlık sorunları yaşayan bir insan ne kadar zengin olursa olsun hayattan zevk almayacaktır. Hatta bu insan çoğu zaman ölmeyi bile düşünecektir. Fakir bir insan sağlıklıysa ondan daha zengini yoktur.

Bu dünyada bir saniye sonrası için kimsenin garantisi yoktur. Her an başımıza güzel veya kötü olay veya durumlar gelebilir. Bu zaten insan olmanın sonucudur. İnsan, dünyada her çeşit olay ve durumla karşılaşabilir. Kimsenin geleceğe dair bir garantisinin, öngörüsünün olmadığını söyleyebiliriz. Ancak günümüzde karşılaşılabilecek olumsuz durumlarla ilgili sigorta kavramı geliştirilmiştir. Araba, ev, iş yeri vb. birçok eşyanın sigortası yapılmaktadır. Aynı zamanda bu eşyadan daha değerli olan insan sağlığı için de sigorta yapılmaktadır.

            Bireysel sağlık sigortaları dediğimiz bu kavram ile sağlık ile ilgili kapsayıcı sigorta hizmetleri sunulmaktadır. Bir devlet memuru iseniz ya da sigortalı bir işte çalışıyorsanız sağlık sigortası primleri devlet veya şirket tarafından ödenmektedir. Devlet memuru için ödenen sağlık sigortası primi maaşın brüt tutarından düşülmektedir. Özel şirket çalışanı için se maaş ona göre belirlenmektedir.

SGK kapsamında bireyin sağlık giderleri karşılanmaktadır. Ancak bu tüm sağlık giderlerini kapsamamaktadır. Bazen hastalığınız için alacağınız bir ilacın sigorta kapsamında olmadığını görebilirsiniz. İşte böyle durumlarda bireysel sağlık sigortaları kapsayıcı sağlık sigortası devreye girmektedir. Bireysel sağlık sigortaları, ülkemizde farklı şirketler tarafından temsil edilmektedir. Her sigorta şirketinin kendine göre avantajlı kampanyaları bulunmaktadır. Paket halinde sunulan bu kampanyalar ile bireysel sağlık sigortasından yararlanmak isteyen kişiler bütçelerine uygun paketi seçebilmektedir.

Birey için hastane ve doktor seçme özgürlüğü tanıyan bireysel sağlık sigortası, hastanın ağır veya hafif tüm tedavi, ilaç masraflarını karşılamaktadır. Yıl içinde çeşitli dönemlerde paket programlarda çeşitli kampanyalar düzenlenmektedir. Bu kampanyalardan kişiler, kendi bütçelerine göre faydalanabilmektedir. İster yurt içi isterse yurt dışı olsun bir hastanın tüm tedavi masrafları bireysel sağlık sigortası kapsamındadır. Yoğun bakım, koma, kemoterapi gibi ağır hasta durumlarında 0 tedavi giderleri karşılanmaktadır. Hafif hastalıklar ve yaralanmalarda ise bu oran değişebilmektedir.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Her türlü soru, görüş ve iş birliği talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin…

İşlerinde uzmanlar, deneyimliler ve hepsinden önemlisi çok hızlı destek ve çözüm sağlayan müthiş bir ekipleri var.

logo-perla
Anıl Aktan
, Perla Cam