Özel Sağlık Sigortası

ozel-saglik-sigortasi

Özel Sağlık Sigortası

Günümüzde şehirsel yaşamın fazlalığı, çalışma hayatındaki aşırı stres ve iş yoğunlukları, hızlı ve canlı yaşam, çevresel etmenler bir araya gelince insanlarda sağlık sorunları giderek artış göstermektedir. İnsanların sağlıklarının bozulmasında akla ilk gelen sgk gelmektedir. sgk genel bir sağlık sigortası olup özel sağlık sigortası kapsamından tamamen farklıdır.

Özel sağlık sigortası ülkemizde henüz istenilen seviyeye bir türlü ulaşamamıştır. Dünya geneline bakıldığında birçok gelişmiş ülkelerde özel sağlık sigortasına verilen önem artmıştır. Özel sağlık sigortası kısaca şu şekilde tanımlanabilir. Özel sağlık sigortası prensip olarak diğer sağlık sigortaları ile aynı yönde işlemektedir. Fakat risk alanına ve poliçe kapsamına göre ödediğiniz primler herhangi bir olası durumlarda çıkabilecek aşırı masraflara karşı sizi koruma sağlamaktadır.

Özel sağlık sigortası birçok açıdan kullanıcısına alternatifler sunmaktadır. Özel sağlık sigortası olanlar dilediği doktoru ve hastaneyi seçme hakkına sahip olmaktadırlar. Çünkü para özel sağlık sigortasında tamamen ikinci planda yer almaktadır. Ülkemizde bu işi sigorta şirketleri üstlenmiş konumda olup farklı seçeneklerde poliçe sunma olanakları mevcuttur. Özel sağlık sigortalarının bireysel ve kurumsal olmak üzere iki türlü çeşidi bulunmaktadır. Bireysel sağlık sigortası ülkemizde devlet tarafından da desteklenmektedir. Bu nedenle ailenizin primlerini yıllık gelirinizin yüzde 5 i geçmemek şartı ile vergiden düşebilirsiniz.

Kurumsal özel sağlık sigortası ise şirketlerin çalışanlarına sunduğu bir hizmet olup uygulama alanı biraz daha farklı olmaktadır. Büyük firmalar üst düzey çalışanlarına verimliliği arttırmak için bu imkânı sunmaktadırlar. Çok nadir de olsa tüm çalışanlarına özel sağlık sigortası yapan firmalarda yok değildir. Özel sağlık sigortasında ödeme poliçeleri risk durumuna göre ölçülmekte olup primleri ona göre hesaplanmaktadır. Özel sağlık sigortalarında çok farklı seçeneklerde paketler olduğu için konumunuzu iyi belirlemenizde fayda vardır.

Özel sağlık sigortası hayatımız ve geleceğimiz için çok önem arz etmekte olup hiç beklenmedik bir anda ihtiyacınız olabilir. Uzun yıllar özel sağlık sigortası ödedim ne gerek var gibi bir düşünce çok yanlış olmakta ve her an bir sağlık problemi ile karşılaşılabilmektedir. Devletin sağladığı genel sağlık sigortasının yanında mutlaka özel sağlık sigortasının da yaptırılması çok önemlidir.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Her türlü soru, görüş ve iş birliği talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin…

İşlerinde uzmanlar, deneyimliler ve hepsinden önemlisi çok hızlı destek ve çözüm sağlayan müthiş bir ekipleri var.

logo-perla
Anıl Aktan
, Perla Cam

Özel Sağlık Sigortaları ile ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz ?