Saglik Sigortasi

saglik-sigortasi-fiyatlari

Saglik Sigortasi

Hastalık ya da ölüm gibi durumlarda sigortanın yardım sağlayan durumları sağlayan sigorta anlaşmasına sağlık sigortası denir.

Sağlık sigortası adı altındaki çözümlerimiz bir kaza, hastalık ya da ölüm ortaya çıkan sağlık giderlerin yaklaşık 0’e kadar güvence altına almaktayız.

Her insanın en değerli varlığı her şeyden önce sağlığıdır. Sağlık sigortası ise bu bağlamda, herkese kaliteli sağlık hizmetlerinden faydalanma imkânını, her bütçeye uygun çözümler sunarak sağlamaktadır.  Sağlık sigortası yaptırmak geleceğe dair yapılan bir yatırım olarak görülmeli, lüks dışında önemli bir ihtiyaç olduğu algılanmalı.

Sağlık sigortasının insanlara faydaları, diledikleri doktoru veya sağlık kurumunu seçme özgürlüğünü sağlamaktadır. Sağlık sigortası yaptıranların kaza veya herhangi bir hastalık anında ayakta veya yatakta tedavi masraflarını yurt içi veya yurt dışı olmak üzere her yerde karşılamaktadır. Ayrıca yüksek tutarlı sağlık giderlerini karşılayarak, sigortalıların en zor durumlarını bile kolaylaştırarak masraflarını en aza indirmektedir.

Sağlık sigortaları bireysel veya kurumsal olmak üzere iki çeşitte bulunmaktadır. Bireysel sağlık sigortası, devlet tarafından desteklenmektedir. Bu sigorta ile sigortalı kendisi olmak üzere eşiniz veya çocuklarınızın pirim vergilerini vergiden düşürülmesi olanağı sağlamaktadır. Bireysel sağlık sigortasında ise ambulans hizmetleri, yakınların yeni doğan bebeklerine armağan edebileceğiniz “hoşgeldin bebek” sigortasına kadar onlarca sigorta tipi bulunmaktadır. Kurumsal sağlık sigortalarından sunacağı imkânlar hemen hemen aynı olsa bile ancak çalışılan şirket tarafından sağlanan imkândır.

Sağlık sigortasında bazı zamanlar sıkıntılı anlar ve problemler yaşamasına rağmen Türkiye genelinde başarılı bir biçimde uygulandığı gözlerden kaçmamakta. Sağlık sigortasından yararlanmak için gereken koşullar 5510 sayılı sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kanunun şartlarına göre verilmektedir. Sağlık sigortasında yararlanabilmek için kişilerin herhangi bir kurumda veya kuruluşta sigortalı olarak çalışması gerekir. Eğer yararlanmak isteyen kişilerin kendi işi varsa veya serbest tüccar ise isteğe bağlı olarak sağlık sigortası yaptırabilir.

Bakmakla yükümlü olduğunuz bir kişi veya kişiler varsa, yeşil kart veya sığınma belgesi olanlar ile terörle mücadele kanunu kapsamı adı altında olan kişilerin sağlık sigortası pirim ödemesini yapması gerekmez. Ayrıca başka kurum veya kuruluşta çalışanların sigortalı çalışma süresinin tam zamanlı olması genel şarttır.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Her türlü soru, görüş ve iş birliği talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin…

İşlerinde uzmanlar, deneyimliler ve hepsinden önemlisi çok hızlı destek ve çözüm sağlayan müthiş bir ekipleri var.

logo-perla
Anıl Aktan
, Perla Cam

Sağlık Sigortaları ile ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz ?