Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

tamamlayici-saglik-sigortasi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

SGK’lıların özel hastanelerin verdiği sağlık hizmetlerinden yüksek pirim ödemeyerek yaralanmaların sağlayan sigorta türüne tamamlayıcı sağlık sigortası deniliyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamındaki poliçemizde sağlık sigortalarının neredeyse 3’te 1 fiyatında özel sağlık sigortası yapmaktayız. Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortasına katılan kişiler SGK katılım ücreti dışında hiçbir ödeme yapmıyor. Özel hastanelerde yapılan her türlü test ve tetkiklerde de hiçbir ücret talep edilmiyor.

Özel sağlık sigortası olmayanlar SGK’lı anlaşmalı özel hastanelere gittiklerinde hem hastane, hem de SGK fark ücreti ödeyerek muayene olmaktadır. Fakat tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında özel hastanede muayene olanlar sadece SGK katılım ücretini ödemeleri durumunda muayene olabilecekler.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıranlar özel hastanelerde yatarak ya da ayakta tedavi şeklinde tedavi olabilecekler. . Yatarak tedavi de sigortalının başlangıç tarihinden sonra rahatsızlanmaları durumunda tıbbı tedavi gerek olması ve doktorun hastanın yatarak tedavi olası gerektiğini raporda belirtmesi koşuluyla; dahili ya da cerrahi yatarak tedavilerde sigortalının hayati tehlikeye neden olabilecek acil sağlık giderlerini ve küçük müdahale ve operasyonları karşılamaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında yatarak tedavide artı olarak tıbbi müdahalelerin yanı sıra tahlil, radyoloji, doktor muayenesi, fizik tedavileri de karşılanmaktadır. Yılda 6 adet muayene, her muayene için de ayrı ayrı 6 kez tanı işlemleri kullanılır. Ciddi sağlık problemleri olmayanlar ve arada bir doktora gidenler için tamamlayıcı sağlık sigortası avantajdır. Yatarak tedavi kapsamına girebilmek için belli bir süre beklenmesine bile gerek yoktur. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına girer girmez bütün hastanelerden yararlanılmaktadır.

Üstelik tamamlayıcı sağlık sigortasında yatarak tedavilerde başka bir ödeme yapılmadığı gibi, muayenelerde de hastaneden hastaneye değişkenlik gösterse de en fazla 12 Türk lirasına kadar katkı ücreti ödenir. Özel hastanelerin yaygınlaşması ve özel hastanelere kulanım alışkanlığının artması ve hastaların özel hastanelere ödemesi gereken fark ücretlerinin artması, bütçesi çok düşük olan hastaların özel hastanelerdeki tutarların ödemesinde güçlük çekmesi, , hastaların tedavi masrafları yüzünden daha ucuz ve basit tedavi yöntemi seçmesi ya da tedaviyi bırakması, hastane ve hasta, doktorun ücretlerinin paralel olarak bir modele kayması gibi nedenler tamamlayıcı sağlık sigortası kullanımını artırmaktadır.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Her türlü soru, görüş ve iş birliği talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin…

İşlerinde uzmanlar, deneyimliler ve hepsinden önemlisi çok hızlı destek ve çözüm sağlayan müthiş bir ekipleri var.

logo-perla
Anıl Aktan
, Perla Cam

Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları ile ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz ?